Aktivitetsoversigt
Forbehold for ændringer. Senest opdateret 12. januar 2024.
Spørgsmål til enkelte aktiviteter rettes til angivet holdleder og træner. Generelle spørgsmål kan rettes til svommeleder@aalborgsvommeklub.dk.
Aktivitet
| Dato start
| Dato slut
| Sted:
| Invitation ud:
| AS-deadline:
| Ansvarlig holdleder
| Ansvarlig Træner/Trænere
| AS1
| AS2
| AS3
| AS4
| AS-Talent
| AS-Ungdom
| Masters
| AS-Elite
| Landshold
|
Skagerrak Swim (Alle Jun + Sen.)
| 26/01/24
| 29/01/2024
| Kristianssand | 20. dec | 3. jan | Lotte Larsen (AS2) | Erik + Anders + Mie | X | (X) |
|
|
|
|
|
|
|
Limfjords Cup 2024 (Ikke DÅM-Svømmere)
| 27/01/24
| 28/01/2024
| Struer | 20. dec | 3. jan | Aksel (AS4) | AS3 + AS4 |
| (X) | X | X |
|
|
|
|
|
AS-Elite stævne januar | 25/01/24 | 29/01/24 | Island | 20. dec | 3. jan | Bjørn | Bjørn |
|
|
|
|
|
|
| X |
|
DÅM - Kortbane | 02/02/24 | 04/02/24 | Odense | 20. dec | 5. jan | Belma (AS2) | Anders + AS2 ass. |
| (X) | (X) |
|
|
|
|
|
|
Børne Stævne Holstebro --- AFLYST--- | 03/02/24 | 04/02/24 | Holstebro | 20. dec | 5. jan | Lise (Talent) | Emilie |
|
|
|
| X |
|
|
|
|
Flensburg Masters | 24/02/24 | 24/02/24 | Flensburg |
|
| Borkmann | Borkmann |
|
|
|
|
|
| X |
|
|
Træningslejr AS2 | 15/02/24 | 23/02/24 | Tyrkiet |
|
| Lotte Larsen + Belma (AS2) | Anders + AS2 ass. |
| X |
|
|
|
|
|
|
|
Træningslejr AS1 | 12/02/24 | 23/02/24 | Tyrkiet |
|
| AS1 | Bjørn | X |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nordjyske Cup 3 | 03/03/24 | 03/03/24 | Haraldslund | 24. jan | 10. feb | Aksel (AS4) | Søren |
|
| X | X |
| X |
|
|
|
Nordjyske Børn 4 | 10/03/24 | 10/03/24 | Frederikshavn | 24. jan | 8. feb | Lise (Talent) | Emilie |
|
|
|
| X |
|
|
|
|
Kravtidsstævne | 12/03/24 | 12/03/24 | Aabybro |
|
|
| Emil |
|
| (X) |
|
|
|
|
|
|
Vest Junior/senior - Lang | 15/03/24 | 17/03/24 | Esbjerg | 24. jan | 8. feb | Lotte Larsen (AS2) | Anders + Bjørn | X | (X) |
|
|
|
|
|
|
|
Træningslejr AS4 | 24/03/24 | 28/03/24 | Fjerritslev | 12. feb | 6. marts | Aksel (AS4) | Søren |
|
|
| X |
|
|
|
|
|
Træningslejr AS3 | 24/03/24 | 29/04/24 | Fjerritslev | 12. feb | 6. marts | Morten (AS3) | Emil |
|
| X |
|
|
|
|
|
|
Vest Børnemedley | 06/04/24 | 07/04/24 | Haderslev | 26. feb | 10. marts | Aksel (AS4) | Søren |
|
| (X) | (X) |
|
|
|
|
|
Vest Årgang | 05/04/24 | 07/04/24 | Aabybro | 26. feb | 10. mar | Morten (AS3) | Anders/Emil |
| (X) | (X) |
|
|
|
|
|
|
Nordjyske Masters | 13/04/24 | 13/04/24 | Aabybro | 26. feb | 10. mar | Borkmann | Borkmann |
|
|
|
|
|
| X |
|
|
Danish Open (kravtider) | 11/04/24 | 14/04/24 | Bellahøj | 26. feb | 10. mar | AS1 | BS/AK | X | (X) |
|
|
|
|
|
|
|
Herning Open 2024 | 12/04/24 | 12/04/24 | Herning | 26. feb | 10. mar | Morten (AS3) | AS2 ass. + Emil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskaber 2024 | 26/04/24 | 27/04/24 | Sofiendal | 20. mar | 4. april |
|
| X | X | X | X | X | X | X |
|
|
Nordjyske Cup 4 | 04/05/24 | 04/05/24 | Brønderslev | 20. mar | 4. april | Jane (AS4) | Emil + Søren |
|
| X | X |
|
|
|
|
|
Danish Open Masters Lang | 04/05/24 |
| ? | 20. mar | 4. apr | Borkmann | Borkmann |
|
|
|
|
|
| X |
|
|
AS-elite stævne (slut maj) | ? | ? | ? |
|
| AS1 | Bjørn |
|
|
|
|
|
|
| X |
|
Aarhus Open 2024 | 24/05/24 | 26/04/24 | Aarhus | 3. apr | 28. apr | Lotte Larsen + Belma | AS1 ass. + Anders + Emil | X | X | X |
|
|
|
|
|
|
Træningslejr AS Talent | 24/05/24 | 26/05/24 | Løkken | 3. apr | 28. apr | Lise | Emilie |
|
|
|
| X |
|
|
|
|
Midsommer Cup 2024 | 08/06/24 | 09/06/24 | Ikast | 20. apr | 3. maj | Jane (AS4) | Emil + Søren |
|
| X | X |
|
|
|
|
|
DÅM - Langbane | 30/06/24 | 03/07/24 | ? | 13. maj | 1. jun | Morten (AS3) | Emil |
| (X) | (X) |
|
|
|
|
|
|
DJM/DM - Langbane | 11/07/24 | 14/07/24 | Herning | 13. maj | 1. jun | Lotte Larsen | Anders + AS1/AS2 ass. | (X) | (X) |
|
|
|
|
|
|
|