Aalborg Svømmeklub
2020/21

Pris pr. rate / Halvårlig - 15.08 / 15.01
AS FLEX (ASF)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
AS FLEX ASF
Mandag kl. 20:30 - 21:15
Tirsdag kl. 20:00 - 21:00
Fredag kl. 05:45 - 07:30
Lørdag kl. 10:30 - 11:30
Lørdag kl. 11:00 - 12:30
Træner: Maria Caroline Krumbak, Rasmus Bertelsen Nørfjand,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund, Rasmus Bertelsen Nørfjand,
25.10.2023 17.06.2024 50 kr.
Børn m. ledsager Gigantium (BMG)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
GTIR
Tirsdag kl. 15:45 - 16:15
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 12.06.2024 945 kr.
GONS
Onsdag kl. 15:45 - 16:15
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
Børn m. ledsager Sofiendal (BMS)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SBL2
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Jesper Grønlund,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SBL3 BMS1
Lørdag kl. 09:00 - 09:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Børn m. ledsager Østre Alle (BMØ)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØBL1
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØBL2
Torsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
ØBL3
Lørdag kl. 14:00 - 14:30
Instruktør: Elma Huremovic, Sarah Rye,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Nybegynder Gigantium (NG)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
GTI1
Tirsdag kl. 16:15 - 16:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GTI2
Tirsdag kl. 16:45 - 17:15
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GTI3
Tirsdag kl. 17:15 - 17:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
Nybegynder Gigantium GTI4
Tirsdag kl. 17:45 - 18:15
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GON1
Onsdag kl. 16:15 - 16:45
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
GON3
Onsdag kl. 16:45 - 17:15
Træner: Emilie Bøgeskov Fischer,
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
GON4
Onsdag kl. 17:15 - 17:45
Træner: Emilie Bøgeskov Fischer,
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
Nybegynder Gigantium GON5
Onsdag kl. 17:45 - 18:15
Træner: Emilie Bøgeskov Fischer,
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
Nybegynder Sofiendal (NSS)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SMA1
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SMA2
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SMA3
Mandag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
STI3
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
STI4
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
STI1
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
STI2
Tirsdag kl. 19:00 - 19:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SON4
Onsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SON5
Onsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SON1
Onsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SON2
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SON7
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
STO3
Torsdag kl. 16:30 - 17:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
STO4
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
STO5
Torsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
STO6
Torsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
Nybegynder Sofiendal SFR1
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Jesper Grønlund,
18.08.2023 18.08.2024 945 kr.
SFR2
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
SFR3
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
Nybegynder Sofiendal SLØ4
Lørdag kl. 11:30 - 12:00
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
SLØ1
Lørdag kl. 12:00 - 12:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
SLØ2
Lørdag kl. 12:30 - 13:00
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
SLØ3
Lørdag kl. 13:00 - 13:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Nybegynder Østre Alle (NØS)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØM1
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØM2
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØM3
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØM4
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØTI2
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØTI3
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØTI4
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØTI5
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØTI6
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØTI1
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØON4
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØON5
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØON6
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØTO3
Torsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Elma Huremovic, Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
ØTO4
Torsdag kl. 19:00 - 19:30
Instruktør: Elma Huremovic, Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
ØLØ1
Lørdag kl. 12:30 - 13:00
Instruktør: Elma Huremovic, Sarah Rye,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
ØLØ2
Lørdag kl. 13:00 - 13:30
Instruktør: Elma Huremovic, Sarah Rye,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
ØLØ3
Lørdag kl. 13:30 - 14:00
Instruktør: Elma Huremovic, Sarah Rye,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Begynder Sofiendal (BS)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SBM1
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SBM2
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SBM3
Mandag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SBT1
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SBT2
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SBT3
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SBT4
Tirsdag kl. 19:00 - 19:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SBO5
Onsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SBO4
Onsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SBO1
Onsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SBO2
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SBO3
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SB1
Torsdag kl. 16:30 - 17:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SB2
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SB3
Torsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SB4
Torsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Mikkel Aagaard,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SBF1
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
SBF2
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
SBF3
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
Begynder Sofiendal SLB2
Lørdag kl. 11:30 - 12:00
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
SLB1
Lørdag kl. 12:30 - 13:00
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Begynder Østre Alle ()

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØBM1
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØBM2
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØBM3
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØBM4
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØBT6
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØBT2
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØBT3
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØBT4
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØBT5
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØBO1
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØBO2
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØBO3
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØB1
Torsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Elma Huremovic, Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
ØB2
Torsdag kl. 19:00 - 19:30
Instruktør: Elma Huremovic, Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
Let øvede Gigantium (LETG)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
GLØ1
Tirsdag kl. 16:15 - 16:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GLØ2
Tirsdag kl. 16:45 - 17:15
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GLØ3
Tirsdag kl. 17:15 - 17:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
Let øvede Gigantium GLØ8
Tirsdag kl. 17:45 - 18:15
Instruktør: Jazmin Jensen, Karoline Fischer Davidsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
Let øvede Gigantium GLØ9
Onsdag kl. 16:15 - 16:45
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
12.07.2023 12.06.2024 945 kr.
GLØ4
Onsdag kl. 16:45 - 17:15
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
GLØ5
Onsdag kl. 17:15 - 17:45
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
GLØ6
Onsdag kl. 17:45 - 18:15
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
Let øvede Sofiendal (LETS)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SLM1
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Emil Printz Jellesen, Josephine Strøm Hansen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SLM2
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Emil Printz Jellesen, Josephine Strøm Hansen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SLM3
Mandag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Emil Printz Jellesen, Josephine Strøm Hansen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SLT1
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SLT2
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SLT3
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SLT4
Tirsdag kl. 19:00 - 19:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen, Markus Friis,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SLO1
Onsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SLO2
Onsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SLO3
Onsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SLO4
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SLO5
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Astrid Nielsen,
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Astrid Nielsen, Magnus Christensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SL1
Torsdag kl. 16:30 - 17:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SL2
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SL3
Torsdag kl. 17:30 - 18:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SL4
Torsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SLF1
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
SLF2
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
SLF3
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund, Mikkel Aagaard,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
SLL1
Lørdag kl. 12:00 - 12:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
18.08.2023 15.06.2024 945 kr.
SLL3
Lørdag kl. 13:00 - 13:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Let øvede Østre Alle (LETØ)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØLM1
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØLM2
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØLM3
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØLM4
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØLT1
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØLT2
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØLT3
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØLT4
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØLT5
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØLT6
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
ØLO1
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØLO2
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØLO3
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØL1
Torsdag kl. 18:30 - 19:00
Instruktør: Elma Huremovic, Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
ØL2
Torsdag kl. 19:00 - 19:30
Instruktør: Elma Huremovic, Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
ØLL1
Lørdag kl. 12:30 - 13:00
Instruktør: Elma Huremovic, Sarah Rye,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
ØLL2
Lørdag kl. 13:00 - 13:30
Instruktør: Elma Huremovic, Sarah Rye,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
ØLL3
Lørdag kl. 13:30 - 14:00
Instruktør: Elma Huremovic, Sarah Rye,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Øvede Gigantium (ØG)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
GØ1
Tirsdag kl. 18:15 - 18:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GØ2
Onsdag kl. 18:15 - 18:45
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
Øvede Sofiendal (ØS)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SØT1
Tirsdag kl. 19:30 - 20:00
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SØO1
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Jesper Grønlund,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SØ1
Torsdag kl. 16:00 - 16:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Emil Printz Jellesen, Magnus Christensen,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SØF1
Fredag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
Øvede Østre Alle (ØØ)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØØM1
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØØO1
Onsdag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Markus Friis, Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØØT1
Torsdag kl. 19:30 - 20:00
Instruktør: Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
Super øvede ()

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SSØ1
Mandag kl. 19:30 - 20:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
ØSØ1
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Clara Borup Andersen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SSØ2
Onsdag kl. 18:30 - 19:30
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Jesper Grønlund,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
SSØ3
Lørdag kl. 10:30 - 11:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
18.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Super ungdom (SUNG)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
GSU1
Tirsdag kl. 18:45 - 19:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 12.06.2024 945 kr.
Bronzepingvin (ASBR)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ASBR
Søndag kl. 10:00 - 10:45
Træner: Asta Blanch, Mitzi Jensen,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Asta Blanch, Mitzi Jensen,
20.08.2023 16.06.2024 300 kr.
Sølvpingvin (ASSØ)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ASSØ
Søndag kl. 10:00 - 10:45
Træner: Asta Blanch, Mitzi Jensen,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Asta Blanch, Mitzi Jensen,
20.08.2023 16.06.2024 300 kr.
Guldpingvin (ASGU)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ASGU
Søndag kl. 09:15 - 10:00
Træner: Asta Blanch, Mitzi Jensen,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Asta Blanch, Mitzi Jensen,
20.08.2023 16.06.2024 300 kr.
Udspring (UD)

Udspring 

Udspring er en sportsgren i familie med gymnastik og trampolinspring. En udspringstræning består derfor meget af gymnastikøvelser for smidighed, styrke, spændstighed og balance. Den motorik man styrker via tør-træningen overføres til spring fra vipperne. Udspring styrker derfor motorik og koncentrationsevner.


Udspring kan være ganske grænseoverskridende, men en stor personlig sejr for den enkelte springer, når grænsen flyttes. Det giver selvtillid at overvinde frygt. Udspring kræver også koncentration og den mentale styrke trænes i udviklingen.

Udspring er en individuel sport så der vil altid blive taget individuelle hensyn til træningen.


Personer som kan optages på holdet skal være minimum 7 år, og skal kunne klare sig uden bælte og luffer. Ellers er der ikke specielle krav til det svømmemæssige niveau.

Der tilbydes flg. hold i Gigantium.

Tirsdag kl. 18.30 - 19.30 (7-11 år)

Tirsdag kl. 19.30 - 20.45 (12 år og opefter)

Onsdag kl 18.15 - 19.45  (12 år og opefter)

Tirsdag 19.30 - 20.45 & Onsdag 18.15 - 19.45 (12 år og opefter)


Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Udspring GUS1
Tirsdag kl. 18:30 - 19:30
Instruktør: Peter Emanuelsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
Udspring GUS3
Tirsdag kl. 19:15 - 20:45
Instruktør: Astrid Skjoldborg, Peter Emanuelsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
Udspring GUS4
Tirsdag kl. 19:15 - 20:45
Onsdag kl. 18:30 - 19:30
Instruktør: Astrid Skjoldborg, Peter Emanuelsen,
15.08.2023 12.06.2024 1350 kr.
Udspring GUS2
Onsdag kl. 18:15 - 19:30
Instruktør: Astrid Skjoldborg, Peter Emanuelsen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
Familiehold (FAM)

Familie hold

Her optages forældre, som ønsker at svømme sammen med deres børn på mere end 5 år.

 
  

Der vil være undervisning af børnene ca. 10-15 minutter. Der udbydes vandgymnastik som opvarmning, hvis der er stemning for dette på holdet. Svømmelærerne vil desuden kunne undervise forældrene, hvis der skulle være konkrete ønsker om dette.


 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SFA1
Lørdag kl. 13:30 - 14:00
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Vandskræk (VS)

Vandskræk: (14 år- ?)

Holdet er specielt rettet mod folk der lider af vandskræk.

Målet med holdet er at skabe tryghed ved at være i vandet, og fungere som basis for at man kan begynde og lære at svømme eller blive bedre til at svømme.

Undervisningen vil være koncentreret om de mest basale ting hvad angår svømning. Det vil sige at kunne få hovedet under vand, flyde og på anden måde bevæge sig gennem vandet. 

Holdet skal betragtes som et springbræt til at svømmeren kan deltage på et begynderhold for voksne.

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØVS1
Mandag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SVS2
Mandag kl. 21:15 - 22:00
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SVS1
Tirsdag kl. 20:00 - 20:45
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Magnus Chrfistensen,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SØV1
Torsdag kl. 20:00 - 20:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
Voksen motion + begynder: (VM)

Voksen motion + begynder

Dette hold er til voksne som ønsker at svømmer for motionens, hyggens skyld eller man har brug for at lære at svømme. Der tilbydes vandgymnastik som opvarmning, hvis der skulle være stemning for dette.

Der undervises her på langs i bassinet og i 45 minutter.

Aldersgruppe: Over 18 år.

Stilarter: Crawl, rygcrawl, brystsvømning og Butterfly


Formål

- Motion 

- Finpudsning af teknik

- Lære at svømme

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØVB3
Mandag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SVB1
Tirsdag kl. 20:45 - 21:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
SVB2
Onsdag kl. 19:30 - 20:15
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Jesper Grønlund,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØVB1
Onsdag kl. 19:30 - 20:15
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Mitzi Jensen, Nicklas Pedersen,
16.08.2023 12.06.2024 945 kr.
ØVB2
Torsdag kl. 20:45 - 21:30
Instruktør: Jazmin Jensen, Sarah Rye,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.
SVB3
Fredag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Jesper Grønlund,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
AS1 (AS1)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
AS1
Mandag kl. 05:45 - 07:30
Mandag kl. 16:00 - 18:45
Tirsdag kl. 16:00 - 19:30
Onsdag kl. 16:00 - 18:45
Torsdag kl. 05:45 - 07:30
Torsdag kl. 16:45 - 19:30
Fredag kl. 15:30 - 18:15
Lørdag kl. 08:00 - 11:00
Træner: Bjørn Sørensen, Erik Pallesen, Lasse Schrøder Jakobsen,
01.08.2023 30.06.2024 2725 kr.
AS2 (AS2)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
AS2
Mandag kl. 15:45 - 16:30
Mandag kl. 16:00 - 18:00
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Tirsdag kl. 05:45 - 07:30
Tirsdag kl. 18:30 - 21:00
Torsdag kl. 05:45 - 07:30
Torsdag kl. 16:00 - 19:00
Fredag kl. 05:45 - 07:30
Fredag kl. 17:00 - 18:30
Lørdag kl. 07:00 - 10:00
Træner: Anders Kjær Pedersen, Kristoffer Frahm Desmareth, Mie Nielsen,
01.08.2023 30.06.2024 2325 kr.
AS3 (AS3)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
AS3 AS3
Mandag kl. 17:30 - 18:30
Tirsdag kl. 05:45 - 07:30
Onsdag kl. 16:00 - 17:30
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Torsdag kl. 05:45 - 07:30
Torsdag kl. 16:00 - 16:30
Torsdag kl. 16:30 - 18:00
Fredag kl. 15:30 - 17:00
Lørdag kl. 07:00 - 10:00
Træner: Anders Kjær Pedersen, Emil Viltoft Andersen, Iben Kjær Bengtson, Mads Juul,
Instruktør: Iben Kjær Bengtson,
01.08.2023 30.06.2024 1650 kr.
AS 4 (AS 4)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
AS 4
Mandag kl. 16:30 - 17:30
Tirsdag kl. 16:30 - 17:30
Tirsdag kl. 17:30 - 17:45
Onsdag kl. 15:00 - 16:00
Onsdag kl. 16:00 - 16:30
Fredag kl. 15:30 - 17:00
Lørdag kl. 08:30 - 10:00
Lørdag kl. 10:00 - 10:30
Træner: Anders Kjær Pedersen, Søren Pilegaard Rasmussen,
Instruktør: Anna Christine Pedersen, Søren Pilegaard Rasmussen,
14.08.2023 15.06.2024 1425 kr.
AS Sprint (ASS)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
AS Sprint ASS
Mandag kl. 05:45 - 07:30
Tirsdag kl. 05:45 - 07:30
Onsdag kl. 20:15 - 21:30
Torsdag kl. 18:30 - 19:30
Fredag kl. 16:00 - 18:00
Træner: Lasse Schrøder Jakobsen,
08.01.2024 31.12.2024 1600 kr.
AS Talent (AS T)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
AST
Tirsdag kl. 15:30 - 16:30
Tirsdag kl. 16:30 - 16:45
Torsdag kl. 15:30 - 16:30
Torsdag kl. 16:30 - 16:45
Lørdag kl. 10:00 - 11:00
Lørdag kl. 11:00 - 11:30
Træner: Anders Kjær Pedersen, Astrid Nielsen, Casper Christiansen,
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer,
14.08.2023 15.06.2024 1075 kr.
AS Ungdom (AS U)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ASU
Tirsdag kl. 19:30 - 20:00
Tirsdag kl. 20:00 - 21:00
Fredag kl. 05:45 - 07:30
Lørdag kl. 11:00 - 12:30
Træner: Maria Caroline Krumbak, Rasmus Bertelsen Nørfjand,
Instruktør: Rasmus Bertelsen Nørfjand,
15.08.2023 15.06.2024 1125 kr.
AS Masters (AS M)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ASMA
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Torsdag kl. 18:30 - 20:00
Lørdag kl. 07:00 - 08:30
Træner: Anders Borkmann, Søren Pilegaard Rasmussen,
Instruktør: Søren Pilegaard Rasmussen,
14.08.2023 15.06.2024 1200 kr.
Vandgymnastik (VG)

Vandgymnastik

På dette hold undervises udelukkende i vandgymnastik. I undervisningen berøres alle muskelgrupper. Træning i vand er skånsom mod dine led og styrker musklerne.

I vandet kan du arbejde med vandmodstand og opdrift, og det giver gode muligheder for at lave alternativ træning.

Der undervises i hele bassinet og i 45 minutter.

Aldersgruppe: Over 16 år.

Redskaber: Håndvægte, plader og aqua slanger


Formål

- Motion 

- Styrke


 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ØVG
Mandag kl. 19:45 - 20:30
Træner: Mitzi Jensen,
Instruktør: Jazmin Jensen, Magnus Pedersen, Mitzi Jensen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
Crawl + Teknik (CT)

Crawl teknik

Crawl-fit - konditionstræning i vand. Her optages voksne, der efterspørger et hold, hvor der er mulighed for at
kombinere svømning og motionstræning, der er mere intensivt end på almindelige voksne motionshold. 
 
Holdet tilbyder teknisk undervisning i crawl og fokuserer på, at give den enkelte svømmer så god konditionstræning i vand,
som muligt. Undervejs guider instruktøren svømmerne i teknik og øvelser, og sørger for, at programmet giver størst
muligt udbytte, afhængigt af, hvad den enkelte ønsker.
 
Niveauet afhænger af dig selv - men kan enten tage udgangspunkt i at du er fortrolig crawl og ønsker en mere intens
træning, eller gerne ville lære at svømme crawl med fokus på at opnå den rette teknik. Træningen i vand medfører, at
belastningen af kroppen foregår på en skånsom og styrkende måde - crawl-fit er således et tilbud til dig, der ønsker et
sundt og konstruktivt alternativ i din hverdag.
 
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Crawl + Teknik GCT3
Tirsdag kl. 18:45 - 19:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GCT1
Tirsdag kl. 19:45 - 20:45
Instruktør: Jazmin Jensen, Mikkel Aagaard,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
GCT2
Onsdag kl. 18:45 - 19:45
Instruktør: Emilie Bøgeskov Fischer, Jazmin Jensen,
15.08.2023 12.06.2024 945 kr.
Crawl + Teknik SCT1
Lørdag kl. 09:30 - 10:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Open water (OW)

Open Water 

 

Aalborg Svømmeklub har i adskillige år været medarrangør af Limfjordskrydseren - et åbent vand stævne, hvor
svømmere får muligheden for at krydse Limfjorden i august måned. Som noget helt nyt tilbyder Aalborg Svømmeklub
nu også træning og undervisning i åbent vand svømning.

På holdet vil udøveren opnå både teknisk instruktion og undervisning i de forskellige svømmestilarter og få mulighed
for at følge programmer, der er tilrettelagt åbent vand svømning. Hoved fokus vil dog, som udgangspunkt, være på
crawl.

Ambitions- og intensitets niveau bestemmer man naturligvis selv, men det er en forudsætning for deltagelse, at man er
nogenlunde fortrolig med mindst en af svømningens stilarter og ikke er for forsigtig i vand.
 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
SOW1
Mandag kl. 20:30 - 21:15
Træner: Maria Caroline Krumbak,
Instruktør: Anna Christine Pedersen,
14.08.2023 10.06.2024 945 kr.
SOW2
Lørdag kl. 09:30 - 10:30
Instruktør: Anne Emilie Krogh Mathiasen, Jesper Grønlund,
19.08.2023 15.06.2024 945 kr.
Vandpolo (VP)

Vandpolo

 
Vandpolospillet

Vandpolo kan beskrives som håndbold i vand. Vi spiller på en 25 x 12,5 m bane med et mål i hver ende. Der er 7 spillere i vandet pr. hold, og hvert hold kan have op til 6 udskiftere på bænken. 
I vandpolo må man kun holde bolden med én hånd med mindre man er målmand. Målmanden er også den eneste spiller, som må røre og hoppe fra bassinets bund. 

En kamp spilles i 4 perioder af 8 minutters effektiv spilletid, Ligesom i håndbold er der skiftende angreb på enten den ene eller den anden banehalvdel, hvert angreb må højest vare 30 sekunder.

En vandpolokamp dømmes af to dommere, en på hver side af bassinet. 

Er du interesseret i at spille vandpolo, så kontakt vandpololeder Jesper Balle, tlf.: +45 26 13 02 46

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
HVP2
Mandag kl. 20:30 - 22:00
Torsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Marvin Meyer,
14.08.2023 14.06.2024 945 kr.
AS Onsdag ASO
Onsdag kl. 20:15 - 22:00
Instruktør: Emil Printz Jellesen, Luca Pisaturo,
16.08.2023 12.06.2024 300 kr.
SVP1
Fredag kl. 17:30 - 19:00
Træner: Gustav Lysholt Faber,
Instruktør: Luca Pisaturo,
18.08.2023 14.06.2024 945 kr.
Dykning (DYK)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Dyk Senior m. DSF DYK1
Instruktør: Søren Jørgensen,
15.08.2022 19.06.2023 800 kr.
Dyk Senior u. DSF DYK2
Instruktør: Søren Jørgensen,
02.11.2023 01.01.2033 500 kr.
Dyk Studie m. DSF DYK3
Instruktør: Søren Jørgensen,
15.08.2022 19.06.2023 400 kr.
Dyk Studie u. DSF DYK4
Instruktør: Søren Jørgensen,
02.11.2023 01.01.2033 400 kr.
Passive medlemmer dykning. DYKP
Instruktør: Søren Jørgensen,
15.08.2022 19.06.2023 450 kr.
Passive medlemmer: (PM)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
777
15.08.2022 19.06.2023 150 kr.
Pensionister (PEB)

Pensionist hold

Holdet henvender sig udelukkende til folkepensionister. Der tilbydes vandgymnastik som opvarmning, hvis der er stemning for dette på holdet. 

Husk at folkepensionister kun betaler 50% af den angivne holdpris (rabatten fratrækkes automatisk, når man opretter sig som medlem og er 65+).

Aldersgruppe: Folkepensionister


Formål

- Motion


 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
PEN2
Tirsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Maria Caroline Krumbak,
15.08.2023 11.06.2024 945 kr.
PEN1
Onsdag kl. 14:30 - 15:00
Instruktør: Amalie Augusta Lund, Anna Christine Pedersen, Jelmer De Zee,
17.08.2023 13.06.2024 945 kr.