Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Opstartsstævne 2017

 
 

Dato: Lørdag 9. september 2017   

Tid: Stævnestart: 09.00, Færdig: kl.12.00

Pris: 100,-

Opvarmning, nærmere info
     ØA: kl. 07.00-08.00
: AS elite + AS junior
     ØA: kl.08.00-08.55: AS årgang + AS K1-2 + AS talent 1 + AS talent 2

Officialmøde kl. 08.00
Stævnestart kl. 09.00


Vejledende tidsplan: HER
Seedede heat: HER
 


Opdateret den 21.08.17 LUKKET af Kenneth

AS elite:

  1. Amalie Bærentsen
  2. Camilla Ottesen
  3. Isabella K. Sørensen
  4. Jackie Gade
  5. Janus Meinert
  6. Jens Bach
  7. Johan Markus Mowinckel
  8. Kristoffer Moos
  9. Lars Lyhne
  10. Line Bruun
  11. Lisa Schøn
  12. Marcus Brandborg
  13. Morten Due Nielsen
  14. Nicolas Blanch
  15. Sebastian Strandberg
  16. Søren Villumsen

AS junior:

  1. Anders Raundahl Vestergaard
  2. Anne Bøjstrup Bertelsen
  3. Camilla Brøgger-Andersen
  4. Christian Bonde
  5. Emma Ildal Djørup
  6. Emma Stecher Jensen
  7. Ida S. Olesen
  8. Johanne Marie Poulsen
  9. Karoline Lundhøj Kristensen
  10. Lawrence Langley
  11. Lisa Rijkhoff
  12. Louise Bach Andersen
  13. Marius Nørgaard
  14. Mille Moeslund Lausen
  15. Mitzi D. Jensen
  16. Oliver Nørgaard Frost
  17. Rune Nørgaard
  18. Thomas Schiby
  19. Victoria  Haahr Pallesen

AS årgang:

  1. Anna Toft Petersen
  2. Asgar Knakkergaard Nielsen
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Caroline Hyltoft
  5. Casper Johannesen
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer P. Voldbjerg
  8. Emma Kutsko Jensen
  9. Inas Ilic
  10. Jazmin Jensen
  11. Joost Rijkhoff
  12. Karoline Kjelstrup
  13. Laura Rønn Danielsen
  14. Laura S. Olesen
  15. Line Gjelstrup
  16. Louise Thisted
  17. Matilde Grynderup Bager
  18. Morten H. Kobbelgaard
  19. Sebastian  Borup Lehmann
  20. Simon Kutsko Jensen
  21. Victor Abel Brandi

AS Talent1:

  1. Alma Bach Larsen
  2. Amalie Kirkegaard
  3. Anders Stendahl Andreasen
  4. Caitlin Holbæk Lundager
  5. Carl-Emil Søndergaard Sørensen
  6. Emilie Pedersen
  7. Emma Andersen
  8. Gustau Bæk Maul
  9. Jeppe Moeslund Lausen
  10. Kristiane Frøslev
  11. Lau de Zee
  12. Livia Weidick Frische
  13. Marcus Juul Jørgensen
  14. Marie Mushi Pedersen
  15. Mia Plougman
  16. Mikkel Kiefert Kristensen
  17. Nicoline Aarup Høeg
  18. Nikoline Hedelund Madsen
  19. Ryan Nørgaard
  20. Silas Kjær Holm
  21. Simon Lunde Agerholm
  22. Storm Jensen
  23. Victoria Amdi Brinkmann
  24. William Bundgaard

AS K1/K2

  1. Daniel Svane Halkjær
  2. Jonathan Kristensen
  3. Frederik Panduro Justesen
  4. Laura Ildal Djørup
  5. Maja Cecilie Møller Skov Sørensen
  6. Malte Palsgaard Iversen
  7. Mikkel Pedersen
  8. Scott Stegenborg
  9. Thea Holm Thomsen
  10. Zille Haahr Svendsen

AS Talent 2

  1. Ema Ilic
  2. Ida Gjelstrup
  3. Ludvig Mygind Møller
  4. Nicklas Lorentsen Mikkelsen
  5. Sigurd Sjøgren Kristensen

Officials:

 

 




Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html