Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Nordjysk Cup 25.okt.2015

 
 

Dato: Søndag d. 25. oktober 2015

Sted: Sofiendal svømmehal 

Opvarmning: kl. 09.00

Stævnestart: kl. 10.00

Startliste

Tilmeldte Svømmere ( opdateret 20.9.15 - Lone - Lukket)


AS2


  1. Anne B Bertelsen
  2. Camilla Brøgger-Andersen
  3. Johanne Poulsen
  4. Line Holm
  5. Lisa Rijkhoff
  6. Mads L Werther
  7. Maja Meinert
  8. Mille Moeslund Lausen
  9. Mitzi D. Jensen
  10. Rune C Nørgaard
  11. Signe Villumsen
  12. Stefanie B K Pedersen
  13. Victoria H Pallesen

AS3 

  1. Anders R Vestergaard
  2. Anna Toft Petersen
  3. Christian Bonde
  4. Christoffer Zimmer
  5. Emma I Djørup
  6. Emma Kutsko Jensen
  7. Emma Stecher
  8. Frida H Vesterlund
  9. Ida S Olesen
  10.  Jelmer de Zee 
  11. Jonas L Werther
  12. Joost Rijkhoff
  13. Karoline Lundhøj Kristensen
  14. Laura S Olesen
  15. Lea Schøn
  16. Louise Thisted
  17. Marta Woroniecka
  18. Matilde Iversen
  19. Nikoline V Gallop 
  20. Oliver Nørgaard Frost
  21. Ruben C Nørgaard
  22. Sebastian B Lehmann
  23. Sophie L Larsen
  24. Søren P Rasmussen  
  25. Thea Holm Thomsen
  26. Thomas Schiby
  27. Victor A Brandi



AS4

  1. Asgar K Nielsen
  2. Casper Johannesen
  3. Jazmin Jensen
  4. Karoline Iversen
  5. Laura I Djørup
  6. Laura R Danielsen
  7. Line Glejstrup
  8. Mathias Kjær
  9. Matilde G Bager
  10. Mikkel Pedersen
  11. Nikolai L Larsen
  12. Oliver Pedersen
  13. Sara R Boesen
  14. Sebastian T Jacobsen
  15. Simon Kutsko Jensen
  16. Zille H Svendsen

AS -K

  1. Amalie F Byrgesen
  2. Danilo R R Møller
  3. Frederik P Justesen
  4. Helena M M S Sørensen
  5. Jonathan L Kristensen
  6. Josefine Nyholm
  7. Laura Lund
  8. Louise A Høeg
  9. Mathias F Feldtmose
  10. Nete L Madsen
  11. Niklas T Kristiansen
  12. Niklas Pedersen
  13. Rasmus H Jørgensen
  14. Sander Van Der Pool
  15. Scott Stegenborg


AS Talent

  1. Anton Lund
  2. Emil S Uldahl
  3. Gustav Westmark
  4. Inas Ilic
  5. Karoline Kjelstrup
  6. Lau de Zee
  7. Mikkel K Kristensen
  8. Morten H Kobbelgaard
  9. Simon L Agerholm


Trænere/holdledere

Officials:






Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html