Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Klubmesterskaberne 2017

 
 

Dato: Lørdag den 20. maj og søndag den 21. maj

Sted: Sofiendal Svømmehal

Opvarmning lørdag:
8.00 - 8.30 : AS-1 og AS-2
8.30 - 9.00 : AS-3 og AS-4
9.00 - 9.20 : AS-K, AS-Talent og Masters 

Opvarmning søndag:
8.00 - 8.30 : AS-3 og AS-4
8.30 - 9.00 : AS-1 og AS-2
9.00 - 9.20 : AS-K, AS-Talent og Masters

Stævnestart lørdag og søndag: kl. 09.30

Officials lørdag

Officials søndag

Program findes her

Seedede heat løb 1-34 findes her

Vejledende tidsplan afsnit 1, afsnit 2 og afsnit 3

 


Tilmeldte svømmere:

AS1:

  1. Amalie Bærentsen

  2. Camilla Ottesen

  3. Daniel Haahr Pallesen

  4. Jackie Gade

  5. Jens Bach

  6. Johanne Marie Poulsen

  7. Katrine Villesen

  8. Kristoffer Moos

  9. Lars Lyhne

  10. Lisa Rijkhoff

  11. Lisa Schøn

  12. Louise Bach Andersen

  13. Marcus Brandborg

  14. Morten Due Nielsen

  15. Søren Villumsen

AS2:

  1. Anders Raundahl Vestergaard
  2. Anne Bøjstrup Bertelsen
  3. Camilla Brøgger-Andersen
  4. Christian Bonde
  5. Emma Ildal Djørup
  6. Emma Stecher Jensen
  7. Ida S. Olesen
  8. Karoline Lundhøj Kristensen
  9. Lawrence Langley
  10. MadsL Werther
  11. Maja Meinert
  12. Marius Nørgaard
  13. Matilde Iversen
  14. Mille Moeslund Lausen
  15. Mitzi D. Jensen
  16. Nikoline V. Gallop
  17. Oliver Nørgaard Frost
  18. Rune Nørgaard
  19. Signe Villumsen
  20. Thomas Schiby
  21. Victoria Haahr Pallesen

AS3:

  1. Anna Toft Petersen
  2. Asgar Knakkergaard Nielsen
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Caroline Hyltoft
  5. Casper Johannesen
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer P. Voldbjerg
  8. Christopher Zimmer
  9. Emma Kutsko Jensen
  10. Frida Hagstrup Vesterlund
  11. Inas Ilic
  12. Jazmin Jensen
  13. Jonas Lindberg Nielsen
  14. Joost Rijkhoff
  15. Laura Rønn Danielsen
  16. Laura S. Olesen
  17. Line Gjelstrup
  18. Louise Thisted
  19. Malte Palsgaard Iversen
  20. Matilde Grynderup Bager
  21. Mikkel Pedersen
  22. Morten H. Kobbelgaard
  23. Ruben Nørgaard
  24. Sebastian Borup Lehmann
  25. Sebastian Thorhauge Jacobsen
  26. Simon Kutsko Jensen
  27. Thea Holm Thomsen
  28. Victor Abel Brandi

AS4:

  1. Alma Bach Larsen
  2. Anders Stendahl Andreasen
  3. Asbjørn Dahl
  4. Christian Dahl
  5. Emil uldahl
  6. Emilie Pedersen
  7. Jeppe Moeslund Lausen
  8. Kristiane Frøslev
  9. Lau de Zee
  10. Livia Weidick Frische
  11. Marcus Juul Jørgensen
  12. Mikkel Kiefert Kristensen
  13. Rasmus sørensen
  14. Ryan Nørgaard
  15. Silas Kjær Holm
  16. Simon Lunde Agerholm
  17. Storm Jensen
  18. Victoria Amdi Brinkmann
  19. William Bundgaard

Talent:

  1. Andreas Bindslev Jensen
  2. Christian Tcacenco
  3. Ema Ilic
  4. Gustau Bæk Maul
  5. Ida Gjelstrup
  6. Mia Plougman
  7. Nicoline Aarup Høeg
  8. Nikoline Hedelund Madsen
  9. Amalie Kirkegaard
  10. Caitlin Holbæk Lundager
  11. Casper Holm Andersen
  12. Emma Andersen
  13. Lucas Frahm Feldtmose
  14. Marie Mushi Pedersen
  15. Mathias Thomsen
  16. Rasmus Norup
  17. Sabrina Musaii
  18. Sigurd Sjøgren Kristensen

K:

  1. Anna Pedersen
  2. Frederik Panduro Justesen
  3. Iben Kjær Bengtson
  4. Laura Ildal Djørup
  5. Louise Aarup Høeg
  6. Maja Cecilie Møller Skov Sørensen
  7. Nete Lund Madsen
  8. Nicklas Pedersen
  9. Niklas T. Kristiansen
  10. Oliver Pedersen
  11. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  12. Scott Stegenborg
  13. Zille Haahr Svendsen

Masters:

  1. Camilla Fischer



 

 






Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html