Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Regionsmesterskaberne 2017

 
 

Fakta
 

Dato:       

28.10.17 - 29.10.17

Sted:     

Vadumhallen
Søndermarken 20
9430 Vadum 

Opvarmning kl.  08.00 lørdag og søndag

Stævne start kl. 09.30 lørdag og  kl. 09.00 søndag

Slutseddel 

 




Følgende svømmere er tilmeldt Regionsmesterskaberne: (opdateret den 21.09.17 af Anne Mette - lukket)

AS Årgang
  1. Anna Toft Petersen
  2. Asgar Knakkergaard Nielsen
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Caroline Hyltoft
  5. Casper Johannesen
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer P. Voldbjerg
  8. Emma Kutsko Jensen
  9. Frida Hagstrup Vesterlund
  10. Inas Ilic
  11. Jazmin Jensen
  12. Joost Rijkhoff
  13. Karoline Kjelstrup
  14. Laura Rønn Danielsen
  15. Laura S. Olesen
  16. Louise Lie Thisted
  17. Matilde Grynderup Bager
  18. Morten H. Kobbelgaard
  19. Sebastian Borup Lehmann
  20. Sebastian Thorhauge Jacobsen
  21. Simon Kutsko Jensen
AS Talent 1
  1. Alma Bach Larsen
  2. Amalie Kirkegaard
  3. Anders Stendahl Andreasen
  4. Andreas Bindslev Jensen
  5. Caitlin Holbæk Lundager
  6. Carl-Emil Søndergaard Sørensen
  7. Emilie Pedersen
  8. Emma Andersen
  9. Gustau Bæk Maul
  10. Isabella Berthelsen
  11. Jeppe Moeslund Lausen
  12. Kristiane Frøslev
  13. Lau de Zee
  14. Livia Weidick Frische
  15. Marcus Juul Jørgensen
  16. Marie Mushi Pedersen
  17. Mia Plougman
  18. Mikkel Kiefert Kristensen
  19. Nicoline Aarup Høeg
  20. Nikoline Hedelund Madsen
  21. Ryan Nørgaard
  22. Silas Kjær Holm
  23. Simon Lunde Agerholm
  24. Storm Jensen
  25. Victoria Amdi Brinkmann
  26. William Bundgaard
AS K1 og K2
  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Anna Pedersen
  3. Emilie Sofie Hansen
  4. Frederik Panduro Justesen
  5. Ghita Hessing Kobbelgaard
  6. Iben Kjær Bengtson
  7. Jonathan Lundhøj Kristensen
  8. Julie Berthelsen
  9. Laura Ildal Djørup
  10. Louise Aarup Høeg
  11. Maja Meinert
  12. Maja Cecilie Møller Skov Sørensen
  13. Maria Porsmose
  14. Malte Palsgaard Iversen
  15. Mikkel Pedersen
  16. Nete Lund Madsen
  17. Nicklas Pedersen
  18. Niklas T. Kristiansen
  19. Nikolaj Juul Jørgensen
  20. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  21. Oliver Pedersen
  22. Sander Van Der Pool
  23. Scott Stegenborg
  24. Thea Holm Thomsen
  25. Zille Haahr Svendsen

 


Trænere:
  1. Signe Thomasen
  2. Anders Kjær Pedersen
  3. Jonas Dideriksen
  4. Maja Bruun
  5. Peter Birk Torrild
  6. Asta Christensen Blanch

 Holdledere:

  1. Anne Mette Voldbjerg
  2. Mette Yde Larsen
  3. Kenneth Pedersen

Officials:

  1. Lotte Kobbelgaard (lørdag og søndag)
  2. Jens Olesen (lørdag)
  3. Dorte Lehmann (lørdag)
  4. Carla K. Smink (søndag)
  5. Sebastian Frische (søndag)



Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html