Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Fårup Sommerland 2017

 
 

Dato: Søndag den 20. august 2017

Deltagere: Svømmere, trænere og ledere i Konkurrenceafdelingen

Tidsplan:

    Mødetid kl. 8.45 ved Østre Allé
    Afgang fra Øster Allé kl. 9.00 med bus

    Afgang fra Fårup kl. 16.00 med bus
    Hjemkomst Øster Allé kl. 16.45

Tilmeldingsfrist: Søndag den 13. august 2017

Priser:

    Incl. entré: kr. 375,- (Prisen dækker mad, transport og indgang)
    Excl. entré: kr. 125,- (Prisen dækker mad og transport)

Indbydelse: HER

Medbring: Praktisk tøj, badetøj og sæsonkort (de der har)




AS Trænere
  1. Camilla Fischer
  2. Mikael Thode Sørensen
  3. Katarina Skafgaard Thomsen
  4. Asta Blanch
  5. Eyleifur Johannesson (plus 3 personer med sæsonkort)
  6. Erik

AS Holdledere mm.

  1. Anne Mette Voldbjerg (sæsonkort)
  2. Belma Ilic
  3. Kenneth Pedersen
  4. Natasha Kutsko Jensen

ASV

  1. 10 personer (1 med sæsonkort)


Tilmeldte svømmere: (opdateret den 14. august kl. 18.30 af Natasha - LUKKET)

AS Elite  

  1. Camilla Ottesen (Incl. entré)
  2. Daniel Haahr Pallesen (Incl. entré)
  3. Johan Markus Mowinckel (Incl. entré)
  4. Katrine Villesen
  5. Lars Lyhne (Incl. entré)
  6. Lisa Schøn
  7. Marcus Brandborg (Incl. entré)

AS Junior

  1. Anders Raundahl Vestergaard
  2. Anne Bøjstrup Bertelsen (Incl. entré)
  3. Camilla Brøgger-Andersen
  4. Christian Bonde (Incl. entré)
  5. Emma Ildal Djørup (Incl. entré)
  6. Emma Stecher Jensen
  7. Ida S. Olesen
  8. Johanne Marie Poulsen (Incl. entré)
  9. Karoline Lundhøj Kristensen
  10. Lawrence Langley (Incl. entré)
  11. Lisa Rijkhoff (Incl. entré)
  12. Louise Bach Andersen (Incl. entré)
  13. Marius Nørgaard (Incl. entré)
  14. Mille Moeslund Lausen (Incl. entré)
  15. Mitzi D. Jensen (Incl. entré)
  16. Oliver Nørgaard Frost
  17. Rune Nørgaard (Incl. entré)
  18. Thomas Schiby (Incl. entré)
  19. Victoria Haahr Pallesen (Incl. entré)

AS Årgang

  1. Anna Toft Petersen
  2. Asgar Knakkergaard Nielsen
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Caroline Hyltoft
  5. Casper Johannesen (Incl. entré)
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer P. Voldbjerg
  8. Christopher Zimmer (Incl. entré)
  9. Emma Kutsko Jensen
  10. Frida Hagstrup Vesterlund
  11. Inas Ilic (Incl. entré)
  12. Jazmin Jensen
  13. Joost Rijkhoff (Incl. entré)
  14. Karoline Kjelstrup
  15. Laura Rønn Danielsen (Incl. entré)
  16. Laura S. Olesen
  17. Louise Thisted (Incl. entré)
  18. Line Gjelstrup
  19. Matilde Grynderup Bager
  20. Sebastian Borup Lehmann
  21. Simon Kutsko Jensen
  22. Victor Abel Brandi

AS Talent 1

  1. Alma Bach Larsen (Incl. entré)
  2. Anders Stendahl Andreasen
  3. Amalie Kirkegaard
  4. Caitlin Lundager (Incl. entré)
  5. Carl-Emil Søndergaard Sørensen (Incl. entré)
  6. Emma Andersen
  7. Gustau Bæk Maul
  8. Jeppe Moeslund Lausen (Incl. entré)
  9. Kristiane Frøslev (Incl. entré)
  10. Livia Weidick Frische (Incl. entré)
  11. Marie Mushi Pedersen
  12. Mia Plougman (Incl. entré)
  13. Mikkel Kiefert Kristensen
  14. Nicoline Aarup Høeg
  15. Silas Kjær Holm
  16. Simon Lunde Agerholm
  17. Storm Jensen (Incl. entré)
  18. Victoria Amdi Brinkmann (Incl. entré)
  19. William Bundgaard (Incl. entré)

AS Talent 2

  1. Alissa Stegenborg
  2. Ema Ilic (Incl.entré)
  3. Ida Gjelstrup
  4. Carl Bille
  5. Frederik Zebis (Incl. entré)
  6. Hilde Severin Jørgensen
  7. Lucas Frahm Feldtmose
  8. Naja Kjær Holm
  9. Natasha Bloksgaard (Incl. entré)
  10. Nicklas Lorentsen Mikkelsen (Incl. entré)
  11. Ryan Nørgaard (Incl. entré)
  12. Sabrina Musaii
  13. Signe Laursen
  14. William V. Gallop

AS K1/K2

  1. Anna Pedersen
  2. Emilie Sofie Hansen (Incl. entré)
  3. Frederik Panduro Justesen
  4. Jonathan Lundhøj Kristensen
  5. Laura Ildal Djørup (Incl. entré)
  6. Louise Aarup Høeg
  7. Maja Cecilie Møller Skov Sørensen
  8. Maja Meinert (Incl. entré)
  9. Malte Palsgaard Iversen
  10. Nicklas Pedersen
  11. Niklas T. Kristiansen (Incl. entré)
  12. Oliver Pedersen
  13. Rebecca Haahr Pallesen (Incl. entré)
  14. Sander van der Pool (Incl. entré)
  15. Scott Stegenborg
  16. Thea Holm Thomsen (Incl. entré)
  17. Zille Haahr Svendsen



Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html