Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

AS K1 + K2 

 
 

K-holdet er for svømmere, der hovedsageligt kommer fra hold i K-afdelingen. Det er et hold, der er oprettet for at gøre tilbuddene til unge svømmere bredere.

Det består af 2 grupper:

  • K1: ældste og bedste svømmere i K, sammen med vores sprint hold
  • K2: årgang/junior svømmere

K-holdet giver hver enkelt svømmer mulighed for at udvikle sig sportsligt og personligt.

Det forventes, at svømmerne på K1/K2 deltage i stævner, både interne stævner i AS, men også udenbys. Cheftræner og talentudvikler finder sammen med K-holdets træner stævner, som vil være relevante for holdet at deltage i. Det er således ikke ved alle stævner, at holdene vil være repræsenteret.


Tirsdag


Torsdag

Fredag

Lørdag

Sted

Østre Alle

 

Sofiendal

Sofiendal

Østre

K1

19.30-21.00

Dryland

 19.30-20.00

18.30-20.00

5.50-7.20

døren åbnes kl 5.35

7.00-8.30

K2

19.30-21.00

Dryland
19.30-20.00

18.30-20.00

5.50-7.20

døren åbnes kl 5.35

7.00-8.30



Ledende træner K1:
Peter Birk Torrild                                                                                                  
Mobil: 42 45 46 92
E-mail: birktorrild@me.com


Ledende træner K2:
Asta Christensen Blanch
Mobil: 25 71 00 46
E-mail: asta.blanch@gmail.com

Holdleder:
Kenneth Pedersen                                                                                                  
Mobil: 23 86 03 40
E-mail: kenneth@aalborgsvommeklub.dk

K1

  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Andreas Maurseth Porsmose
  3. Camilla Johannesen
  4. Daniel Haahr Pallesen
  5. Daniel Svane Halkjær
  6. Elida Marie Folkedal Hole
  7. Frederik Vardinghus
  8. Ghita Kobbelgaard
  9. Iben Kjær Bengtson       
  10. Jannik Mose Skov
  11. Jonathan Lundhøj Kristensen
  12. Karoline Lehmann 
  13. Lasse Harde
  14. Maja Meinert
  15. Maria Maurseth Porsmose
  16. Nete Lund Madsen
  17. Nicklas Pedersen
  18. Niklas T. Kristiansen
  19. Nikolaj Juul Jørgensen
  20. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  21. Rebecca Haahr Pallesen
  22. Scott Stegenborg 


K2

  1. Anna Pedersen
  2. Asbjørn Dahl
  3. Christian Soto Bæk
  4. Emilie Sofie Hansen
  5. Frederik Panduro Justesen 
  6. Julie Bertelsen  
  7. Laura Ildal Djørup
  8. Louise Aarup Høeg 
  9. Maja Cecilie Møller Sørensen
  10. Malte Palsgaard Iversen
  11. Mikkel Pedersen
  12. Oliver Pedersen
  13. Sander van der Pool 
  14. Thea Holm Thomsen
  15. Zille Haarh Svendsen







    Nyheder
    Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
    Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
    [læs mere]
    02-08-2017
    Nyheder - Polo
    Vandpolo i Vestre Fjordpark.
    Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
    [læs mere]
    17-04-2017
    Nyheder - Undervisning
    DM i bassinlivredning
    [læs mere]
    09-04-2017
    Aqua Camp sommer 2017
    [læs mere]
    23-03-2017
    Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
    Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
    [læs mere]
    12-03-2017
    Ny chefinstruktør ansat
    [læs mere]
    27-06-2016
    Trænger du til et velfortjent afbræ...
    [læs mere]
    09-12-2013
    Information
    Ind- og udmeldelse
    [læs mere]
    09-01-2014
    Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
     
    sitelist.html