Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Alm. Brand Aalborg Cup 2017

 
 

Dato: 08. - 10. december 2017

Sted:  Haraldslund Vand- og Kulturhus, Kastetvej 83, 9000 Aalborg

Opvarmning:
Fredag 08. december: Indledende kl. 15.30 - 17.00
Lørdag 09. december: Indledende kl. 07.30 - 09.00, Finaler kl. 15.30 - 17.00
Søndag 10. december: Indledende kl. 07.00 - 08.30, Finaler kl. 14.30 - 16.00

Stævnestart: 
Fredag 08. december: Indledende kl. 17.00
Lørdag 09. december: Indledende kl. 09.00, Finaler kl. 17.00
Søndag 10. december: Indledende kl. 08.30, Finaler kl. 16.00

Yderligere stævneinfo:

www.svoem.org

Vejledende tidsplaner:



Tilmeldte svømmere: Opdateret 05.11.17 kl. 07.30 - LUKKET - Anne Mette

AS Elite

  1. Amalie Bærentsen
  2. Camilla Ottesen
  3. Isabella K. Sørensen
  4. Jackie Gade
  5. Janus Meinert
  6. Jens Bach
  7. Johan Mohwinckel
  8. Julie D. Hald
  9. Kristoffer Moos
  10. Lars Lyhne
  11. Line Bruun
  12. Lisa Schøn
  13. Marcus Brandborg
  14. Morten Due Nielsen
  15. Nicolas Blanch
  16. Sebastian Strandberg
  17. Søren Villumsen
     


AS Junior

  1.  Anders Raundahl Vestergaard
  2. Anne Bøjstrup Bertelsen
  3. Camilla Brøgger-Andersen
  4. Christian Bonde
  5. Emma Ildal Djørup
  6. Emma Stecher Jensen
  7. Ida S. Olesen
  8. Johanne Marie Poulsen
  9. Karoline Lundhøj Kristensen
  10. Lawrence Langley
  11. Lisa Rijkhoff
  12. Marius Nørgaard
  13. Mille Moeslund Laursen
  14. Mitzi D. Jensen
  15. Oliver Nørgaard Frost
  16. Rune Nørgaard
  17. Thomas Schiby
  18. Victoria Haahr Pallesen


AS Årgang

  1. Anna Toft Petersen
  2. Asgar Knakkergaard Nielsen
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Caroline Hyltoft
  5. Casper Johannesen
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer Petersen Voldbjerg
  8. Emma Kutsko Jensen
  9. Frida Hagstrup Vesterlund
  10. Inas Ilic
  11. Jazmin Jensen
  12. Joost Rijkhoff
  13. Karoline Kjelstrup
  14. Laura Rønn Danielsen
  15. Laura Søndergaard Olesen
  16. Line Gjelstrup
  17. Louise Lie Thisted
  18. Matilde Grynderup Bager
  19. Morten Hessing Kobbelgaard
  20. Sebastian Borup Lehmann
  21. Sebastian Thorhauge Jakobsen
  22. Simon Kutsko Jensen
     


AS Talent 1

  1. Anders Stendahl Andreasen
  2. Andreas Bindslev Jensen 
  3. Caitlin Holbæk Lundager
  4. Carl-Emil Søndergaard Sørensen
  5. Casper Holm Andersen
  6. Emilie Pedersen
  7. Emma Andersen
  8. Frederik Bæk
  9. Gustav Bæk Maul
  10. Isabella Bertelsen
  11. Jeppe Moeslund Laursen
  12. Kristiane Frøslev
  13. Lau de Zee
  14. Livia Weidick Frische
  15. Marcus Juul Jørgensen
  16. Marie Mushi Pedersen
  17. Mia Plougman
  18. Mikkel Kiefert Kristensen
  19. Nicoline Aarup Høeg
  20. Nikoline Hedelund Madsen
  21. Ryan Nørgaard
  22. Simon Lunde Agerholm
  23. Storm Jensen
  24. Victoria Amdi Brinkmann
  25. William Bundgaard


AS K1

  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Birita Debes
  3. Daniel Svane Halkjær
  4. Ghita Hessing Kobbelgaard
  5. Jonathan Lundhøj Kristensen
  6. Maja Meinert
  7. Maria Porsmose
  8. Nicklas Pedersen
  9. Niklas T. Kristiansen
  10. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  11. Scott Stegenborg


AS K2

  1. Anna Pedersen
  2. Emilie Sofie Hansen
  3. Frederik Panduro Justesen
  4. Julie Bertelsen
  5. Laura Ildal Djørup
  6. Louise Aarup Høeg
  7. Malte Palsgaard Iversen
  8. Mikkel Pedersen
  9. Oliver Pedersen
  10. Thea Holm Thomsen
  11. Zille Haahr Svendsen
AS Masters
  1. Emil Skovfoged

Trænere:
  1. Signe Thomasen (Årgang)
  2. Anders Kjær Pedersen (Årgang)
  3. Mads Juul (Årgang)
  4. Maja Bruun (Talent 1)
  5. Mathias Ryssel (Talent 1)
  6. Peter Birk Torrild (K1)
  7. Asta Christensen Blanch (K2)

Holdledere:
  1. Anne Mette
  2. Mette
  3. Kenneth

Officials:
  1.  
  2.  




Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html