Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

4. Komplet AS Svøm

 
 


4. Komplet AS Svøm

29. marts 2014 Østre Alle Svømmesalen

Opvarmning kl. 08.00

Stævnestart kl. 09.00

Infoseddel om Komplet AS Svøm: Download

Tilmeldte svømmere:

(Opdateret 17. marts kl. 11.00)

AS 2:

  1. Andreas Kikkenborg Larsen
  2. Andreas Porsmose
  3. Camilla johannesen
  4. Camilla Strandqvist
  5. Caroline Schøn
  6. Daniel Haahr Pallesen
  7. Ella Blanch
  8. johanne marie poulsen
  9. Lars Lyhne
  10. Lasse Harde
  11. Lisa Rijkhoff
  12. Maria Porsmose
  13. Martin Larsen
  14. Morten Due Nielsen
  15. Nikolaj Juul Jørgensen
  16. Sebastian Brun Koch Pedersen
  17. Stefanie Brun Koch Pedersen
  18. Thomas Kjær

AS 3:

  1. Camilla Brøgger
  2. Camilla Outzen
  3. Caroline Rytter
  4. Emma Lund
  5. Ida S. Olesen
  6. Lea Schøn
  7. Line Sloth Holm
  8. Mads L Werther
  9. Maja Meinert
  10. Mitzi D. Jensen
  11. Niklas T. Kristiansen
  12. Rune C. Nørgaard
  13. Signe Rosendal
  14. Sofie Hein Rimmen
  15. Søren Pilegaard Rasmussen
  16. Thomas Schiby

 

AS K:

  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Caroline Zimmer
  3. sine johansen
  4. Anne Fruergaard
  5. Cecilie Dithmer Holst
  6. Ellen B. Damsgaard
  7. Frederikke Glerup Christensen
  8. Liv Lindberg Nielsen
  9. Mads Bluhme Jeppesen

AS 4:

  1. Anna Toft Petersen
  2. Chili Müller
  3. Christopher Zimmer
  4. Emma Ildal Djørup
  5. Freja Romanski
  6. Jelmer de Zee
  7. Jonas L Werther
  8. Jonas Lindberg Nielsen
  9. Joost Rijkhoff
  10. Laura Lund
  11. Lucas Thrysøe Birkkjær
  12. Marta Woroniecka
  13. Nicklas Pedersen
  14. Nikoline Vogelsang Gallop
  15. Oliver Nørgaard Frost
  16. Ruben C. Nørgaard
  17. Sebastian Lehmann
  18. Thea Holm Thomsen
  19. Thea Holm Thomsen
  20. Valdemar G. Christensen


AS Talent:

  1. Casper johannesen
  2. Danilo Ricardo Rivera Møller
  3. Elyas Nuuradiin Hussein
  4. Fenja Romanski
  5. Frederik Panduro Justesen
  6. Laura S. Olesen
  7. Leonardo da Silva
  8. Louise Thisted
  9. Mathias Kjær
  10. Nikolai Levi Larsen
  11. Oliver Pedersen
  12. Viktor Stage
  13. Zille Haahr Svendsen

Officials: (opdateret 25.02.14 af Linette)

  1. Bettina Gadeberg (OD)
  2. Henrik Meinert (starter)
  3. Henrik Sørensen (1,2,3,4)
  4. Klaus Munck Rasmussen (1,2,3)
  5. Knud Lyhne (1)
  6. Linette Johansen (1)
  7. Jan Harde (1,2,3)
  8. Henrik Schøn (1,2)
  9. Claus Møller Andersen (1,2)
  10. Helle Bach (sekr)
  11. Nico Rijkhof (1,2)
  12. Lene Larsen (1)
  13. Preben Larsen (speaker)
  14. Dorthe Lehmann (1,2)
  15. Isabella Byrgesen (1,2) 
  16. Mette Bluhme (1) 
  17. Henrik Jørgensen 81,2,3,4) 
  18.  
  19.  
  20.  
  21.  
  22.  

 

 

 

 









Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html