Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Kravtidsstævne 14. april 2012

 
 

FAKTA 

Dato: Lørdag den 14. april 2012

Sted: Østre Alle Svømmesal

Opvarmning: kl. 08.00

OFFICIALMØDE kl. 8.00


TILMELDTE

AS2

  1. Asta Blanch
  2. Christian Bro Sørensen
  3. Christian Rytter
  4. Frederikke Elkjær
  5. Frederik Appel Vardinghus-Nielsen
  6. Ida Appel Vardinghus-Nielsen
  7. Jackie Gade
  8. Jannik Skov
  9. Janus Meinert
  10. Jens Bach
  11. Karoline Borup Lehmann
  12. Laura K. Westergaard
  13. Linette Nanna Rasmussen
  14. Lise Lønsmann Nielsen
  15. Mikael thode sørensen
  16. Nicolas Blanch
  17. Nikolaj Juul Jørgensen
  18. Rikke glinvad
  19. Sarah Dahlquist
  20. Sofie Brøndum Bossen
  21. Thomas Thrysøe Birkkjær
  22. Tine Bach Christensen 

AS3

  1. Amalie Bærentsen
  2. Andreas K. Larsen
  3. Andreas Porsmose
  4. Anna S. Olesen
  5. Asger Bertel
  6. Camilla Johannesen
  7. Caroline H. Jensen
  8. Christoffer Elkjær
  9. Ella Blanch
  10. Emma A. Andersen
  11. Ida Riber
  12. Julie R. Broekhoff
  13. Julie Dahl Schneider
  14. Lars Lyhne
  15. Lasse Harde
  16. Line Hesselvang
  17. Line Thomsen
  18. Lisa Schøn
  19. Maria Porsmose
  20. Martin Larsen
  21. Mie Mellerup
  22. Mikkel K. Lauridsen
  23. Morten Due Nielsen
  24. Nicolai Madsen
  25. Phillip Winther
  26. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  27. Rikke M. Pedersen
  28. Sebastian Brun Koch Pedersen
  29. Sebastian Reese
  30. Signe Rosendal
  31. Thomas Kjær

 AS4

  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Camilla Outzen
  3. Camilla Strandqvist
  4. Caroline Zimmer
  5. Helena Maria Møller Skov Sørensen
  6. Ida Oline Vibjerg Hansen
  7. Ida S. Olesen
  8. Johanne Poulsen
  9. Lisa Rijkhoff
  10. Mads Bluhme Jeppesen
  11. Mads L Werther
  12. Mitzi D. Jensen
  13. Niklas Kristiansen
  14. Rikke Hesselvang
  15. Rune C. Nørgaard
  16. Sandra Christensen
  17. Scott Stegenborg
  18. Sine Johansen
  19. Stefanie Brun Koch Pedersen
  20. Søren Pilegaard Rasmussen
  21. Thomas Schiby

 




OFFICIALS        

OFFICIALMØDE kl. 8.00

  1. Peter Bro Sørensen (modul 1)
  2. Jan Harde (modul 1 og 2)
  3. Dorte Borup Lehmann (modul 1)
  4. Lars Sørensen (modul 1 og 2) 
  5. Charlotte Skov (modul 1 og 2)
  6. Knud Erik Lyhne (modul 1) 
  7. Helle Bach (modul 1, 2 og 4) 
  8. Wilma Komen (modul 1) 
  9. Henrik Jørgensen (moduk 1,2, 3 og 4) 
  10. Karen Marie Klemmensen (modul 1, 2 og 4) 
  11. Jonas Vilhelmsen (modul 1) 
  12. Jeppe Klemmensen (modul 1) 
  13. Pia Korup (modul 1) 
  14. Jan Lønsmann Nielsen (modul 1 og 2)
  15. Helle Birkkjær( modul1,2 og 4) 
  16. Henrik Sørensen (modul 1,2 og 4) 
  17. Jette Brun (modul 1,2,3 og 4) 
  18. Erna Grønlund Larsen(1 og 2) 
  19. John Bossen (modul 1 og 2) 
  20. Ronni Bærentsen (modul 1)
  21. Allan Schiby (modul 1)
  22. Pernille Bach (modul 1,2 og 4)
  23. Gitte Nielsen (sekrtariat)
  24. John Larsen (stævne ledelse og speaker
  25. Jens Strandberg (OD) 

 

 




Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html