Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Vestdanske Open Masters 2014

 
 

Fakta:

Dato: Lørdag den 15. november 2014
Sted:Haraldslund Vand- og kulturhus, Kastetvej 83, 9000 Aalborg.
Stævne info: Stævnet afholdes i 7-baners 25m bassin.

Bemærk at tidsplanen afviger fra Mesterskabsfolderen:
Ledermøde kl. 13:45-14:00
Officialmøde kl. 14:00-14:55
Opvarmning kl. 14:00-14:50
Indmarch officials kl. 14:55
Stævnestart 1. afsnit kl. 15:00
Forventet slut 1. afsnit kl. 17:45

Officialmøde kl. 17:45-18:15
Opvarmning kl. 17:45-18:10
Stævnestart 2. afsnit kl. 18:15
Forventet slut 2. afsnit kl. 20:00

Festmiddag kl. 21:00 i Aalborg Svømmeklubs Klubhus, Skydebanevej 1, Aalborg

Evt. afmelding skal ske snarest efter ankomsten, dog senest 1 1/2 time før stævnestart dvs. senest kl. 13.30. Holdkapkort afleveres tillige senest kl. 13.30.

I må gerne aflevere pr. email på Tilmeldinger@DanskeMasters.dk indtil fredag den 14. november 2014 kl. 12:00.

Der vil være sandwich til officials under officalmødet i pausen mellem stævneafsnit 1 og 2.




Tilmeldte:  

Opdateret 10/10/2014 kl. 12.30 

Stævne:

  1. Lotte H. Kobbelgaard
  2. Kirsten Møller
  3. Klaus Rasmussen
  4. Camilla Fischer
  5. Lasse Munck Rasmussen
  6. Frederik Højholt
  7. Anders Poulsen
  8. Mathias bakholm
  9. Marie Vingaard Bové
  10. Marianne Vinum
  11. Søren Lorenzen
  12. Jonas Bülow
  13. Brita Amdi
  14. Robert Jacobsen
  15. Klaus Moeslund
  16. Martin Bukholdt Andersen
  17. Julie Lee Poulsen
  18. Lone Linckert-Nielsen
  19. Carsten Brunø
  20. Mathilde Pugholm Hvid
  21. Michael Porsmose
  22. Mark de Zee
  23. Henrik Hoffmann Jørgensen
  24. Henrik Hegelund
  25. Michael Due Nielsen
  26. Jan Harde
  27. Mads Larsen
  28. Kim T. Kristiansen
  29. Jan Robert Ekstrøm
  30. Ronni Bærentsen
  31. Tinna Bjørnbak
  32. Johan Lisberg Jensen
  33. Eyleifur Jóhannesson
  34. Erik Pallesen
  35. Mia Duedahl
  36. Søren Larsen
  37. Cecillie M Pedersen
  38. Johan Svejstrup

Masters Fest:

  1. Lotte H. Kobbelgaard
  2. Kirsten Møller
  3. Klaus Rasmussen
  4. Camilla Fischer
  5. Michael Porsmose
  6. Lasse Munck Rasmussen
  7. Marie Vingaard Bové
  8. Mark de Zee
  9. Søren Lorenzen 2 stk.
  10. Henrik Hoffmann Jørgensen
  11. Michael Due Nielsen
  12. Robert Jacobsen
  13. Jan Harde
  14. Julie Lee Poulsen
  15. Lone Linckert-Nielsen 2 stk.
  16. Anders Poulsen
  17. Jonas Bülow
  18. Kim T. Kristiansen
  19. Ann Christensen
  20. Jan Robert Ekstrøm
  21. Ronni Bærentsen
  22. Tinna Bjørnbak
  23. Vibeke Byg
  24. Martin Bukholdt Andersen
  25. Brita Amdi

Trænere:




Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html