Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Alm. Brand Aalborg Cup

 
 

Dato: 31. oktober - 02. november 2014
Sted: Haraldslund Svømmehal, Kastetvej 83, 9000 Aalborg

Fredag:
Ledermøde: 15.45-16.00     
Officials møde: 16.00-16.45

Opvarmning:  15.30-17.00
Stævnestart - Afsnit 1 - Indledende:  17.00

Lørdag:

Ledermøde: 07.45-08.00 og 15.45-16.00

Officials møde: 08.00-08.45 og 16.00-16.45

Opvarmning 2. Afsnit - Indledende: 07.30-09.00 

Stævnestart 2. Afsnit: Indledende 09.00 
Opvarmning 3. Afsnit: Finaler: 15.30-17.00
Stævnestart 3. Afsnit: Finaler: 17.00 

Søndag

Ledermøde: 07.15-07.30

Officials møde: 07.30-0815 og 15.00

Opvarmning 4. Afsnit - Indledende stævneafsnit: 07.00-08.30
Stævnestart 4. Afsnit - Indledende: 08.30
- Vejledende tidsplan - Afsnit 4 - Klik her!

Opvarmning Afsnit 5: Finaler: 14.30-15.55
Stævnestart Afsnit 5: Finaler: 16.00


Hjælpere til øvrige opgaver/Bemandingsplan:
emandingsplanen kan ses HER (opdateret 28/10-2014 )

Kontaktperson for frivillige

  • Onsdag - John Larsen - Klubhuset - 40 41 28 23 
  • Torsdag - John Larsen - Haraldslund - 40 41 28 23
  • Fredag - Dennis Kjær - 41 32 76 38
  • Lørdag - Inger Skibsted K1/K2 - 28 65 45 00
  • Søndag - Lone Werther AS3 - 61 67 36 17.

Er dit navn ikke på listen og har du lyst at hjælpe/mangler dit navn/er du sat på til en opgave, du gerne vil bytte eller har du øvrige kommentarer, så skriv til inger@aalborgsvommeklub.dk

 



Officials

Fredag
Overdommere: Jens Strandberg og Johnni Olesen
Stævneleder: Dennis Kjær, John Larsen
Sekretariat: Gitte Nielsen, Helle Lorenzen, Helle Bach, Peter Lundquist 
Speaker: Preben Larsen

Lørdag
Overdommere: Jens Strandberg og Johnni Olesen
Stævneleder: Dennis Kjær, John Larsen
Sekretariat: Gitte Nielsen, Helle Lorenzen, Helle Bach, Peter Lundquist
Speaker: Michael Stærke og Preben Larsen

Søndag
Overdommere: Jens Strandberg og Johnni Olesen
Stævneleder: Dennis Kjær, John Larsen
Sekretariat: Gitte Nielsen, Helle Lorenzen, Helle Bach, Peter Lundquist
Speaker: Michael Stærke og Preben Larsen

 Klik her for opdateret officialliste!


Tilmeldte pr 30/09-2014 (Inger)

AS 1 

  1. Asta Blanch
  2. Cecilie Hansen
  3. Daniel Svane Halkjær
  4. Emma-Sofie Hestbech
  5. Ghita H. Kobbelgaard
  6. Isabella K. Sørensen
  7. jackie gade
  8. Janus Meinert
  9. Jens Bach
  10. Julie Levisen
  11. Kristoffer Moos
  12. Line Jørgensen Bruun
  13. Lisa Serup Schøn
  14. Louise Bredvig Dalgaard
  15. Mie Ø Nielsen
  16. Mikael t Sørensen
  17. Nicolas Blanch
  18. Sebastian Strandberg
  19. Viktor Bromer

AS Sprint

  1. Lasse Schrøder Jakobsen 
  2. Christoffer Bing Madsen

AS 2

  1. Amalie Bærentsen
  2. Andreas Porsmose
  3. Camilla Johannesen
  4. Daniel Haahr Pallesen
  5. Ella Blanch
  6. Emma A. Andersen
  7. Johanne Marie Poulsen
  8. Lars Lyhne
  9. Lasse Harde
  10. Line Sloth Holm
  11. Lisa Rijkhoff
  12. Louise Bach Andersen
  13. Mads L Werther
  14. Maja Meinert
  15. Maria Porsmose
  16. Morten Due Nielsen
  17. Nikolaj Juul Jørgensen
  18. Rune C. Nørgaard
  19. Sebastian Brun Koch Pedersen
  20. Sebastian Reese
  21. Stefanie Brun Koch Pedersen

AS 3

  1. Anna Toft Petersen
  2. Camilla Brøgger
  3. Christian Bonde
  4. Christopher Zimmer
  5. Emma Ildal Djørup 
  6. Emma Stecher Jensen
  7. Freja Romanski
  8. Ida  S. Olesen
  9. Jonas L Werther
  10. Karoline Lundhøj Kristensen
  11. Lea Schøn
  12. Louise Laurent
  13. Mitzi D. Jensen
  14. Nete Lund Madsen
  15. Niklas T. Kristiansen 
  16. Nikoline Vogelsang Gallop 
  17. Oliver Nørgaard Frost
  18. Ruben C. Nørgaard
  19. Sofie Hein Rimmen
  20. Søren Pilegaard Rasmussen
  21. Thea Holm Thomsen
  22. Thomas Schiby
  23. Valdemar G. Christensen

AS 4

  1. Casper Johannesen
  2. Elyas Nuuradiin Hussein
  3. Emma Kutsko Jensen
  4. Fenja Romanski
  5. Frida Hagstrup Vesterlund
  6. Jelmer de Zee
  7. Laura Ildal Djørup
  8. Jonas Lindberg Nielsen
  9. Joost Rijkhoff
  10. Laura Lund
  11. Laura  S. Olesen
  12. Leonardo da Silva
  13. Louise Thisted
  14. Mathias Kjær
  15. Matilde Iversen
  16. Nikoline Vogelsang Gallop
  17. Oliver Pedersen
  18. Sebastian Lehmann
  19. Sophie Lindstrøm Larsen
  20. Victor Abel Brandi
  21. Zille Haahr Svendsen

AS K1 + K2

  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Caroline Zimmer
  3. Ellen B. Damsgaard
  4. Emma Lund
  5. Frederik Appel Vardinghus-Nielsen
  6. Iben Kjær Bengtson
  7. Jonathan Lundhøj Kristensen
  8. Line Hesselvang
  9. Nicklas Pedersen
  10. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  11. Scott Stegenborg
  12. Thomas Thrysøe Birkkjær
  13. Viktor Stage

 


 



















Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html