Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Aalborg Cup

 
 

Dato: 30. november- 02. december 2018
Sted: Haraldslund Svømmehal, Kastetvej 83, 9000 Aalborg

Fredag:
Opvarmning:  15.30-17.00

Stævnestart :  17.00

Lørdag:

Opvarmning - Indledende: 07.30-09.00 

Stævnestart  - Indledende 09.00 

Opvarmning - Finaler: 15.30-17.00
Stævnestart - Finaler: 17.00 

Søndag

Opvarmning - Indledende : 07.00-08.30
Stævnestart - Indledende: 08.30

Opvarmning Afsnit 5: Finaler: 14.30-16.00
Stævnestart Afsnit 5: Finaler: 16.00







Tilmeldte (Opdateret pr. 211018 - LUKKET FOR TILMELDING)

AS Elite 

  1. Amalie Bærentsen
  2. Camilla Ottesen
  3. Isabella K. Sørensen
  4. Janus Meinert
  5. Johanne Marie Poulsen
  6. Julie D. Hald
  7. Katrine Villesen
  8. Line Jørgensen Brun
  9. Lisa Rijkhoff
  10. Lisa Schøn
  11. Mie Ø. Nielsen
  12. Rune Nørgaard
  13. Victor Bromer

AS Junior

  1. Anna Toft Pedersen
  2. Anne Bøjstrup Bertelsen
  3. Astrid Marie Hassing
  4. Camilla Brøgger-Andersen
  5. Cecilie Grøndahl (Horsens)
  6. Emma Kutsko Jensen
  7. Emma Stecher Jensen
  8. Frida Hagstrup Vesterlund
  9. Ida S. Olesen
  10. Karoline Lundhøj Kristensen
  11. Lawrence Langley
  12. Marius Nørgaard
  13. Mathias Knudsen
  14. Oliver Nørgaard Frost
  15. Thomas Schiby
  16. Victoria Haahr Pallesen

AS Årgang

  1. Alma Bach Larsen
  2. Asgar Knakkergaard
  3. Camilla Nørgaard Frost
  4. Caroline Hyltoft
  5. Casper Johannesen
  6. Cecilie Nørgaard Frost
  7. Christoffer Petersen Voldbjerg
  8. Inas Ilic
  9. Jazmin Jensen
  10. Jeppe Moeslund Lausen
  11. Joost Rijkhoff
  12. Karoline Kjelstrup
  13. Kristiane Frøslev
  14. Laura S. Olesen
  15. Line Gjelstrup
  16. Livia Weidick Frische
  17. Louise Thisted
  18. Luanna Rosso
  19. Marcus Juul Jørgensen
  20. Matilde Bager
  21. Mikkel K. Kristensen
  22. Morten H. Kobbelgaard
  23. Sebastian Thorhauge Jakobsen
  24. Simon Kutsko Jensen
  25. Stine Mejdahl

AS Talent 1

  1. Amalie Kirkegaard
  2. Andreas Bindslev Jensen
  3. Carl-Emil Søndergaard Sørensen
  4. Caitlin Holbæk Lundager
  5. Casper Holm Andersen
  6. Clara Nielsen
  7. Ema Ilic
  8. Emilie Pedersen
  9. Emma Andersen
  10. Frederikke Bech Norvin
  11. Ida Gjelstrup
  12. Isabella Bertelsen
  13. Ludvig Mygind Møller
  14. Lukas Bøgh Worup
  15. Mia Plougman
  16. Nicklas Lorenzen Mikkelsen
  17. Nicoline Aarup Høeg
  18. Nikoline Hedelund Madsen
  19. Rasmus Norup
  20. Ryan Nørgaard
  21. Signe Laursen
  22. Sigurd Sjøgren Kristensen
  23. Storm Jensen
  24. Victoria Amdi Brinkmann
  25. William Bundgaard

AS K1 

  1. Amalie Falk Byrgesen
  2. Anna Pedersen
  3. Birgitte Pedersen
  4. Birita Debes
  5. Daniel Svane Halkjær
  6. Emma Sofie Hansen
  7. Ghita Kobbelgaard
  8. Lasse Schrøder Jakobsen
  9. Nete Lund Madsen
  10. Nicklas Pedersen
  11. Rasmus Hoffmann Jørgensen
  12. Thea Holm Thomsen
  13. Zille Haahr Svendsen

 AS K2

  1. Frederik Justesen
  2. Jens Mejdahl
  3. Julie Bertelsen
  4. Louise Aarup Høeg
  5. Maja Cecilie Sørensen
  6. Malte Palsgaard Iversen
  7. Mikkel Pedersen
  8. Oliver Pedersen
  9. Sebastian Lehmann


 



















Nyheder
Sæson 2018/2019 - Nyt fra formanden
Aalborg Svømmeklub er nu godt i gang med sæsonen, og alle hold er kommet godt i ...
[læs mere]
02-09-2018
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Træningslejr AS3
[læs mere]
12-03-2014
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html