Om Aalborg Svømmeklub
Undervisning
Konkurrence
Vandpolo
Dykker
A.S.V.
AS shop
Aalborg Svømmeklub
   
Sitemap Print
 

Juleafslutning 2017

 
 

FAKTA:

Dato: Tirsdag d. 19/12-17

Sted: Sofiendal Skole(Gymnastiksal) og svømmehal

Hvem: Svømmere, forældre, søskende, osv.

Pris: 60,- pr. person.

Tilmeldingsfrist: LUKKET

BEMÆRK: BEGRÆNSET ANTAL PLADSER, TILMELDING FØRST TIL MØLLE!!!!!!!!

Tilmelding: LUKKET FOR TILMELDING

Program:

AS K opsætter borde og stole - mødetidspunkt i aula: 16.45

16.00 Julesvømning for svømmerne i SOF. Tiden er omklædt i hallen.
18.00 Velkomst ved SU i Sofiendalskolens aula for svømmere, familie osv.
18.04 Praktisk info ved ASV
18.05 Julesang ved SU
18.10 Spisning af sandwich samt salg af lodder + super lotteri
18.35 Året der gik - Formand for AS
18.40 Året der gik - Svømmeleder 
18.45 Uddeling af nåle ved trænerne
19.00 Uddeling af fiduspokaler, Brystsvømmerpokal, Æresfad, Vogteren
19.15 Salg af lodder til lotteri og superlotteri
19.30 Amerikansk lotteri - Kasserer i ASV 
20.00 Udtrækning af købmandskurv blandt de tilmeldte svømmere 
20.05 Uddeling af juleposer 
20.45 Vi siger farvel

AS2 hjælper med at pakke borde og stole sammen til sidst.

OBS: Husk kontanter til lotteriet !!!



Junior

1. Louise Bach Andersen 1

2. Oliver Nørgaard Frost 5
3. Mitzi D. Jensen 1
4. Rune Nørgaard 3
5. Christian Bonde 3
6. Anders Raundahl Vestergaard 1
7. Camilla Brøgger-Andersen 3
8. Victoria Haahr Pallesen 1
9. Emma Stecher Jensen 1
10. Thomas Schiby 1
11. Johanne Marie Poulsen 2
12. Johanne Marie Poulsen 2

K1

1. Nicklas Pedersen 1
2. Jonathan Lundhøj Kristensen 4
3. Nikolaj Juul Jørgensen 2
4. Scott Stegenborg 2
5. Andreas Porsmose 8
6. Amalie Falk Byrgesen 3
7. Rasmus Hoffmann Jørgensen 3
8. Niklas T. Kristiansen 2
10. Maja Meinert 1
11. Thea Holm Thomsen 1

K2

1. Mikkel Pedersen 2

2. Zille Haahr Svendsen 1
3. Frederik Panduro Justesen 3
4. Oliver Pedersen 1
5. Louise  Aarup Høeg 1
6. Anna Pedersen 3
7. Sander Van Der Pool 1
8. Maja Cecilie Møller Skov Sørensen 1
9. Emilie Sofie Hansen 1
10. Malte Palsgaard Iversen 2
11. Julie Bertelsen 2

Aargang

1. Simon Kutsko Jensen 1

2. Emma Kutsko Jensen 1

3. Laura Rønn Danielsen 2

4. Casper Johannesen 2

5. Laura S. Olesen 5

6. Karoline Kjelstrup 3

7. Sebastian Thorhauge Jacobsen 1

8. Line Gjelstrup 3

9. Caroline Hyltoft 2

10. Sebastian  Borup Lehmann 2

11. Anna Toft Petersen 4

12. Christoffer  P. Voldbjerg 1

13. Matilde Grynderup Bager 2

14. Louise Thisted 3

15. Morten H. Kobbelgaard 2

16. Inas Ilic 1

Talent 1

1. Emilie Pedersen 3
2. Kristiane Frøslev 2
3. Mia Plougman 4
4. Amalie Kirkegaard 3
5. Lau de Zee 3
6. Caitlin Holbæk Lundager 5
7. Nicoline  Aarup Høeg 3
8. Silas Kjjær Holm 2
9. William Bundgaard 3
10. Victoria Amdi Brinkmann 4
11. Anders Stendahl Andreasen 4
12. Emma Andersen 2
13. Nikoline Hedelund Madsen 2
14. Carl-Emil Søndergaard Sørensen 4
15. Nikoline Hedelund Madsen 1
16. Storm Jensen 2
17. Alma Bach Larsen 2

Talent 2

1. Lucas Frahm Feldtmose   4

2. Naja Kjær Holm  2

3. Alissa Stegenborg 3        

4. Ema Ilic 1

5. Nicklas  Lorentsen Mikkelsen  3

6. William V. Gallop  2

Master

1. Lotte H. Kobbelgaard 1





Nyheder
Sæson 2017/2018 - Nyt fra formanden...
Nyt fra formanden om sommerens og efterårets begivenheder.
[læs mere]
02-08-2017
Nyheder - Polo
Vandpolo i Vestre Fjordpark.
Vandpolo bane etableres i Vester Fjordpark.
[læs mere]
17-04-2017
Nyheder - Undervisning
DM i bassinlivredning
[læs mere]
09-04-2017
Aqua Camp sommer 2017
[læs mere]
23-03-2017
Lidt nyt fra undervisningsafdelinge...
Skolesvømning - nye tiltag i samarbejde med SVØM - Månedens medarbejder
[læs mere]
12-03-2017
Ny chefinstruktør ansat
[læs mere]
27-06-2016
Trænger du til et velfortjent afbræ...
[læs mere]
09-12-2013
Information
Ind- og udmeldelse
[læs mere]
09-01-2014
Aalborg Svømmeklub - Skydebanevej 1 - 9000 Aalborg - Telefon: 98 10 38 77 - E-mail: kontor@aalborgsvommeklub.dk
 
sitelist.html